Podeu veure unes fotos del cros escolar a:    https://www.flickr.com/photos/amicsdelacursa/sets/72157631714868464/

ALEVÍ FEMENÍ

         
POSICIÓ DORSAL NOM I COGNOMS ENTITAT PUNTS
1 394 OLATZ MOMPEO MASACHS CAM 20
2 514 EKIÑE OTAOLA OTAOLA ESCOLA ANUNCIATA GIRONELLA 19
3 393 MIREIA CHICO VALVERDE CAM 18
4 590 CARLA SEGUI CERAROLS ZER MOIANÈS 17
5 395 LAIA MORATÓ GÓMEZ CAM 16
6 610 MARIONA SORT PUJOL SAGRAT COR (SÚRIA) 15
7 498 JUDIT BOIXADER MASES DOMINIQUES MANRESA 14
8 457 DIANA BERRUEZO VEGA CEIP CATALUNYA 13
9 597 BERTA PLANES ROTCHES ZER MOIANÈS 12
10 625 ALBA FELIU ORIVE PAIDOS 11
11 543 CARLA SALADICH VALLRIBERA ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 10
12 495 JESSICA HALDON LAHILLA DOMINIQUES MANRESA 9
13 542 ANNA BOSCH SOLERGIBERT ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 8
14 674 CARLA GALERA RODERGAS ST. JOSEP CALASSANÇ 7
15 698 CARAL REVILLA SALA L'ESPILL 6
16 455 CARLA MORA CEIP CATALUNYA 5
17 541 LAURA CARRERA ESCALÉ ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 4
18 591 LAIA MUSARRA CARVAJAL ZER MOIANÈS 3
19 617 LAIA URRACA GUERRERO CEIP PARE IGNASI PUIG 2
20 456 JUDITH SOLÉ GARCIA CEIP CATALUNYA 1
ALEVÍ MASCULÍ
         
POSICIÓ DORSAL NOM I COGNOMS ENTITAT PUNTS
1 396 ALBERT BABI OLLER CAM 29
2 392 JAN PIERRE CEBRIA LINARES CAM 28
3 607 JOAN GARRIGA ALSINA SAGRAT COR (SÚRIA) 27
4 397 AITOR GOMEZ RIVACOBA CAM 26
5 499 OLEGUER BOHIGAS BORRÀS DOMINIQUES MANRESA 25
6 535 ARNAU CORMINA LOZANO ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 24
7 684 DANIEL ENGUIX NIETO ST. JOSEP CALASSANÇ 23
8 605 ANDREU QUILLEZ ORRIT SAGRAT COR (SÚRIA) 22
9 458 ADRIÀ RODRÍGUEZ VALLECILLOS CEIP CATALUNYA 21
10 401 VICENÇ TORRAS GIRALT CAM 20
11 540 MARC MOLINA SALLENT ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 19
12 534 NORBERT ROQUETA SERRA ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 18
13 459 VICTOR GONZÁLEZ DESCARGA CEIP CATALUNYA 17
14 588 GERARD PEDREIRA RINCON ZER MOIANÈS 16
15 400 PAU SOLIVA DUESO CAM 15
16 399 ALBERT SANJUAN SEGARRA CAM 14
17 697 NIL BACARDIT BINYALS CEIP JUNCADELLA 13
18 398 ERIC PARRAMON RALUY CAM 12
19 629 RASHID MOMMI CEIP RENAIXENÇA 11
20 683 RAUL SERRADILLA  GARCIA ST. JOSEP CALASSANÇ 10
21 618 FRANCESC PEREZ MARTINEZ CEIP PARE IGNASI PUIG 9
22 644 ANTONI ANGUITA FRUTOS MARE DE DEU DE MONTSERRAT 8
23 673 DAIRO GARCIA PONS ST. JOSEP CALASSANÇ 7
24 559 ALEIX ESTEVE VILA ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 6
25 384 POL SAAVEDRA FERNANDEZ CAM 5
26 619 YERAY NIETO VIÑALS CEIP PARE IGNASI PUIG 4
27 671 DAVID PÉREZ GUIX ST. JOSEP CALASSANÇ 3
28 538 RAMON SOLDEVILA ALTARRIBA ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 2
29 675 FRANCISCO HERNÁNDEZ OSARIO ST. JOSEP CALASSANÇ 1

BENJAMÍ FEMENÍ

         
POSICIÓ DORSAL NOM I COGNOMS ENTITAT PUNTS
1 404 LAURA FARRE BADIA CAM 23
2 511 ANDREA FERNANDEZ POLA ESCOLA ANUNCIATA GIRONELLA 22
3 604 ALBA CASANOVAS MUNTADA SAGRAT COR (SÚRIA) 21
4 439 CARLA CARRERA GUDART CEIP CATALUNYA 20
5 516 JUDITH BALAGUER MADRID ESCOLA ANUNCIATA GIRONELLA 19
6 405 ARIADNA RUBINART MARTINEZ CAM 18
7 584 NURIA SEGUI CERAROLS ZER MOIANÈS 17
8 444 JUDITH SOLDEVILA MARTÍ CEIP CATALUNYA 16
9 440 BERTA CAPDEVILA CANO CEIP CATALUNYA 15
10 508 ANAIS BESA SELVA ESCOLA ANUNCIATA GIRONELLA 14
11 586 JULIA CATOT BRUNET ZER MOIANÈS 13
12 701 JUDIT VIDAL MUSSARRA ZER MOIANES 12
13 494 ANNA LLOBET MAS DOMINIQUES MANRESA 11
14 555 NONA MESTRES BASORA ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 10
15 446 JOANA RODRIGUEZ VALLECILLOS CEIP CATALUNYA 9
16 441 MARINA GONZALEZ DESCARGA CEIP CATALUNYA 8
17 691 CURTA SOLER ST. JOSEP CALASSANÇ 7
18 583 IRENE MAS FABREGA ZER MOIANÈS 6
19 576 CARLA CASAS BENITO OMS I DE PRAT 5
20 560 JENNIFER SANCHEZ HERNANDEZ ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 4
21 443 NURIA CALVO FERNANDEZ CEIP CATALUNYA 3
22 526 CARMEN JIMÉNEZ FERNÁNDEZ ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 2
23 442 LIDIA VENDRELL PUIGMITJÀ CEIP CATALUNYA 1

 BENJAMÍ MASCULÍ

         
POSICIÓ DORSAL NOM I COGNOMS ENTITAT PUNTS
1 453 FERRAN MASSAFRET MOZAS CEIP CATALUNYA 32
2 390 NIL SALADICH GRAU CAM 31
3 529 JOSEP PRAT SOLERGIBERT ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 30
4 602 XAVIER ALVAREZ VALLE SAGRAT COR (SÚRIA) 29
5 595 ARNAU PLANES CASTELLÀ ZER MOIANÈS 28
6 418 PERE TIO CAM 27
7 603 ADRIAN SANTIESTEBAN CASANOVAS SAGRAT COR (SÚRIA) 26
8 695 JORDI BERNADES BASANY ZER MOIANES 25
9 451 PAU SOLDEVILA MARTÍ CEIP CATALUNYA 24
10 391 POL RIVERA GUARDIA CAM 23
11 475 GUILLEM RIPOLL MOLERA CEIP RIU D'OR 22
12 601 JOSEP GARRIGA ALSINA SAGRAT COR (SÚRIA) 21
13 702 QUICO ROMERA BELTRAN OMS I DE PRAT 20
14 639 CRISTIAN PERALTA BELTRÁN MARE DE DEU DE MONTSERRAT 19
15 582 ROGER BOSCH ARRUFAT OMS I DE PRAT 18
16 509 SERGI CARDONA ROSANA ESCOLA ANUNCIATA GIRONELLA 17
17 633 QUIN REQUENA SIVILA CEIP RENAIXENÇA 16
18 449 ROBERT DÍAZ GUIX CEIP CATALUNYA 15
19 636 MIQUEL GUILÀ GALERA MARE DE DEU DE MONTSERRAT 14
20 408 JOAN PONT SERRA CAM 13
21 521 JOSEP CANIVELL ALEGRE ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 12
22 700 GUILLEM COSTA CRISPI ZER MOIANES 11
23 454 NIL PERICH ESCALÉ CEIP CATALUNYA 10
24 528 JOEL MARTIN ARCOS ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 9
25 493 IGNASI PRAT LLOBET DOMINIQUES MANRESA 8
26 527 NIL SOLÀ PUIGBÓ ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 7
27 410 LLUIS VALERO CANO CAM 6
28 699 ROGER MONTALVO BURRIEL CEIP CATALUNYA 5
29 530 ÀNGEL SELLARÈS ROVIRA ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 4
30 578 RUI XAVIER SANTOS SOLERNOU OMS I DE PRAT 3
31 409 GERMAN SANCHEZ FERNANDEZ CAM 2
32 579 ALEX DOMINGUEZ VILCHEZ OMS I DE PRAT 1

CADET FEMENÍ

         
POSICIÓ DORSAL NOM I COGNOMS ENTITAT PUNTS
1 368 ROSER VILARÓ AGUILERA CAM 7
2 366 ADA MOMPEO MASACHS CAM 6
3 365 BARBARA TAPIA VALLS CAM 5
4 552 ALBA PASCUAL VILA ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 4
5 369 CRISTINA LÓPEZ MARTÍNEZ CAM 3
6 554 NURIA OLIVA GARCIA ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 1
7 551 AIDA SOLER CIURÓ ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 1

 CADET MASCULÍ

         
POSICIÓ DORSAL NOM I COGNOMS ENTITAT PUNTS
1 563 ARTUR SOLER MARTIN IES MIG-MON SURIA 4
2 561 ALEIX RIBERA BERGA IES MIG-MON SURIA 3
3 562 ESTANIS SORT PUJOL IES MIG-MON SURIA 2
4 363 FRANCESC TORRA SALA CAM 1

 INFANTIL FEMENÍ

         
POSICIÓ DORSAL NOM I COGNOMS ENTITAT PUNTS
1 377 ALBA GALLARDO LLORENS CAM 5
2 379 GEMMA CASASAYAS CLUSELLA CAM 4
3 381 MARINA SALADICH GRAU CAM 3
4 620 SABINA COMELLAS BARAUT PAIDOS 2
5 382 GEMMA TOMAS VIVES CAM 1

INFANTIL MASCULÍ

         
POSICIÓ DORSAL NOM I COGNOMS ENTITAT PUNTS
1 373 PERE PUIG COLLADO CAM 8
2 694 DAVID ALVAREZ VALLE IES MIG MON 7
3 420 ADRIA REDORTA VIVES CAM/IES D'AURO 6
4 612 POL VILAR SERRA IES MIQUEL BOSCH I JOVER 5
5 370 ALBERT ALVAREZ LOPEZ CAM 4
6 376 ADRIA PONGA FORES CAM 3
7 375 JOSEP PONT SERRA CAM 2
8 567 RICARD SANCHEZ TEMPORAL IES MIG-MON SURIA 1

 PREBENJAMÍ FEMENÍ

         
POSICIÓ DORSAL NOM I COGNOMS ENTITAT PUNTS
1 413 ALBA CASASAYAS CLUSELLAS CAM 19
2 431 PAULA ESCALÉ BOIXADER CEIP CATALUNYA 18
3 485 ROSER FARGAS BASIANA DOMINIQUES MANRESA 17
4 437 NURIA LISO BALLVE CEIP CATALUNYA 16
5 487 LAIA FARGAS CODINA DOMINIQUES MANRESA 15
6 696 NATALIA CARRILLO GARCIA SAGRAT COR (SÚRIA) 14
7 463 NURIA FELIU CATALAN CEIP RIU D'OR 13
8 430 ALBA DE ARRIBA CERAROLS CEIP CATALUNYA 12
9 415 GEMMA SANJUAN SEGARRA CAM 11
10 520 FIONA SALADICH ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 10
11 472 BERTA LLOP GARCIA CEIP RIU D'OR 9
12 426 ELISABETH MONTALVO BURRIEL CEIP CATALUNYA 8
13 428 MARTA MORA CEIP CATALUNYA 7
14 570 LAURA LAO RODRÍGUEZ OMS I DE PRAT 6
15 427 CLARA GOMEZ ROCA CEIP CATALUNYA 5
16 461 JUDITH PEIRON MATEO CEIP RIU D'OR 4
17 429 MARTA MARTÍNEZ GUIX CEIP CATALUNYA 3
18 436 KAREN DELGADO CARO CEIP CATALUNYA 2
19 418 PERE TIO CAM 1

 PREBENJAMÍ MASCULÍ

         
POSICIÓ DORSAL NOM I COGNOMS ENTITAT PUNTS
1 483 JORDI CALATAYUD RIERA DOMINIQUES MANRESA 22
2 421 ORIOL FARRÉ LIZANA CEIP CATALUNYA 21
3 489 POL MORATÓ GÓMEZ DOMINIQUES MANRESA 20
4 425 XAVIER BENITO PASCUET CEIP CATALUNYA 19
5 468 IVAN PUERMA BARBA CEIP RIU D'OR 18
6 464 DANIEL RIUVED MAGEM CEIP RIU D'OR 17
7 517 POL MORERA ESCLUSA ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 16
8 574 HECTOR DOMINGUEZ VILCHEZ OMS I DE PRAT 15
9 599 ALBERT FABRGA ALSINA SAGRAT COR (SÚRIA) 14
10 482 RAUL MARTIN VAZQUEZ DOMINIQUES MANRESA 13
11 422 ADRIÀ GRÀCIA MAS CEIP CATALUNYA 12
12 519 MIQUEL POVEDA PLADEVALL ESCOLA VEDRUNA ARTÉS 11
13 575 JOAN SANCHEZ GOMEZ OMS I DE PRAT 10
14 466 ARNAU MORA BONVEHÍ CEIP RIU D'OR 9
15 462 BERNAT FERRER FALIP CEIP RIU D'OR 8
16 467 ORIAC BONVEHI CEIP RIU D'OR 7
17 573 PAU LOPEZ CINCA OMS I DE PRAT 6
18 423 ALEIX CAYUELA MANZANO CEIP CATALUNYA 5
19 631 IBRAHIM EZZAYANE CEIP RENAIXENÇA 4
20 481 SERGI PUERTAS RIERA DOMINIQUES MANRESA 3
21 460 JOEL SERRANO MARTÍ CEIP RIU D'OR 2
22 469 MARC CALLADO PRAT CEIP RIU D'OR 1

Recorregut de 49 km i 1095 m de desnivell. Uns 160 ciclistes van participar a aquesta dotzena edició .

Una gran majoria van escollir el recorregut llarg de prop de 50 km , que va transcorre pels termes d'Artés, Calders, Monistrol de Calders i Talamanca.

A part dels avituallaments ,aquest any tambe van tenir dinar els participants i acompanyants .

     

 

 

    Fotos de la pedalada 

          https://www.flickr.com/photos/amicsdelacursa/sets/72157631722686022/

 Teniu el track   aquí

Fotos del cros i entrega trofeus cros i milla : https://www.flickr.com/photos/amicsdelacursa/sets/72157631715063825/

Classificació milla

Dorsal Nom Cognoms   Categoria Temps
6 Cristina Laprea Garcia F 88-89 06:35,7
1 Judith Sancho Torrent F 90-91 1
9 Marta Buixdor Mares F 90-91 2
17 Iessica Haldon Lahilla F 90-91 3
8 Judith Buixdor Mares F 92-93 06:58,9
3 Victor Urrea Rivas M 88-89 05:30,9
5 Adria Morales Ayacs M 88-89 05:34,5
16 Joel Alhama Orellana M 88-89 05:37,7
4 Arnau Fabregat Diaz M 88-89 4
10 David Buixdor Mares M 88-89 5
25 Ruben Luis Martinez M 88-89 6
22 Francesc Roldan Martinez M 90-91 1
35 Aleix Torres Herms M 90-91 2
2 Didac Papaseit Blancafort M 90-91 3
12 Eric Pardo Costa M 90-91 9
13 Olaf Ruiz Garzón M 90-91 9
14 Sergi Martinez Pardo M 90-91 9
24 Daniel Pulido Escobar M 90-91 9
31 Joel Peña Saavedra M 90-91 9
33 Norbert Roqueta Serra M 90-91 9
34 Adrià Torres Vilarmau M 90-91 9
38 Joel Vallribera Pesarrodona M 90-91 9
40 Albert Clota Plans M 90-91 9
19 Arnau Mensa Muncunill M 92-93 07:16,0
20 Enric Puig Muncunill M 92-93 07:51,3
21 Guillem Mensa Muncunill M 94+ 07:22,8
37 Gerard Torres Vilarmau M 94+ 08:25,7
27 Gerard Villar Piedras M 94+ 09:34,9
29 Jordi Bach Arnal M 94+ 10:21,8
26 Pau Ruiz Garzón M 94+ 00:00,0

 

Classificació cros

  Dorsal Nom Cognoms   Categoria Temps Club
1 118 Toni Martin Bravo M 62-81 40:47,1  
2 143 Guillem Vilalta Reixach M 62-81 41:13,2 Domingo Catal.F.C.
3 140 Joan Pujol   M 62-81 41:38,5  
4 113 Josep Ballonga   M 62-81 41:49,2  
5 144 Pep Riera Morató M 62-81 41:49,5  
6 133 Amand Redondo Brunet M 62-81 43:00,2 C.D.T. Moia
7 164 Joan A. Donai Lasierra M 52-61 43:19,4  
8 111 Xavier Alonso   M 62-81 43:25,3  
9 102 Josep Pujol Creus M 62-81 43:49,0  
10 151 Manuel Romero Del Peral M 52-61 43:54,2  
11 112 Félix Perdomo Prats     M 62-81 44:20,5 Olimpic Manlleu
12 101 Jaume Termes Asensio M 62-81 44:48,2 C.A.Caldes
13 121 Miguel Simon Graell M 62-81 44:58,6 C.D.T. Moia
14 139 Andrés Villar   M 62-81 45:12,5  
15 131 Jordi Jorba   M 62-81 45:14,6  
16 116 Robert Corrons   M 62-81 45:16,5  
17 212 Juan Izquierdo Lopez M 62-81 45:29,8  
18 128 Joan Munts   M 62-81 45:30,2  
19 123 Carlos Gomez   M 62-81 45:41,2  
20 129 JuanJesus Rodriguez   M 62-81 45:51,4  
21 158 Ramon Noguera   M 52-61 45:54,2  
22 130 Emilio Jaen   M 62-81 45:57,2  
23 208 Amadeu Puig Escayola M 42-51 46:15,1  
24 171 Manuel Moyano   M 52-61 46:23,2  
25 138 Xavier Subirana Oller M 62-81 46:38,4  
26 152 Jose Ripoll Perez M 52-61 47:24,0  
27 251 Josep Perramon   M 41- 47:29,4  
28 136 Joan Carles Morilla   M 62-81 47:34,7  
29 125 Bea Velasco Aguar F 62-81 47:36,1  
30 134 Nuria Padrisa Rovira F 62-81 47:58,3 C.D.T. Moia
31 228 Oscar Peregrina Galceran M 62-81 48:00,7  
32 117 Jordi Perramon   M 62-81 48:09,9  
33 124 Xavier Carracedo Mestres M 62-81 48:16,3 C.N.Sabadell
34 110 Jordi Rovira Serra M 62-81 48:27,7  
35 174 Jordi Comas   M 52-61 48:49,3  
36 160 Joaquim Llobet   M 52-61 48:55,7  
37 103 Jordi Llot Latrea M 62-81 49:01,1  
38 214 Joan Pallas Font M 62-81 49:17,4 C.D.T. Moia
39 168 Joan Simon Pons M 52-61 49:18,5  
40 215 Fco Javier Santos Ventura M 62-81 49:55,8  
41 105 Mª Angeles Garcia De La Torre F 62-81 50:11,1  
42 59 Jordi Roca Costa M 82-87 50:45,2  
43 60 Jordi Mimoun Bairi M 82-87 50:54,9  
44 167 Ramon Casals Garcia M 52-61 51:14,5  
45 146 Jaume Sala Oliveras M 62-81 51:21,0 Olimpic Manlleu
46 154 Jose Manuel Fernandez Perez M 52-61 51:30,7  
47 213 Arcadi Vila Serrat M 62-81 51:31,5  
48 150 Ramon Vilanova Cano M 62-81 51:54,5  
49 176 Antoni Martinez   M 52-61 51:55,9  
50 224 Ramon Jorba   M 62-81 52:00,7  
51 218 Montserrat Casòliva Carod F 62-81   C.A.Igualada
52 173 Miguel Peña   M 52-61    
53 107 Mariano Barba Morales M 62-81   Olimpic Manlleu
54 217 Albert Pairó   M 62-81    
55 223 Ignasi Corrons   M 62-81    
56 119 Marc Rafat Casafont M 62-81    
57 178 Jaume Mensa   M 52-61    
58 226 Esperanza Zuriguel   F 62-81    
59 114 David Gomez Llimos M 62-81    
60 153 Miquel Checa Balletbó M 52-61 53:20.0 Olimpic Manlleu
61 127 Ferran Perez   M 62-81    
62 58 Toni Moyano Gomez M 82-87    
63 170 Ricard Bahí Alburquerque M 52-61   C.A.Manresa
64 166 Diego Pulido   M 52-61    
65 132 Bartolome Pulido   M 62-81    
66 222 Pau Ratés   M 62-81    
67 137 David Egea Muñoz M 62-81    
68 135 Alfons Ballús   M 62-81    
69 159 Josep Girabal   M 52-61    
70 122 Francesc Casadevall   M 62-81    
71 209 Fernando Jimenez Martinez M 62-81    
72 109 Jaume Ferrandez Rubió M 62-81 55:47,0  
73 56 Jonathan Pastor   M 82-87    
74 106 Gemma Riera Sozo F 62-81    
75 156 Concordio Perez   M 52-61    
76 172 Esteban Peña   M 52-61    
77 141 Mercé Gracia   F 62-81    
78 142 Jordi Pradell   M 62-81    
79 177 Jose A. Palacin Porte M 52-61    
80 175 Enric Torres   M 52-61    
81 219 Manel Sama Llobet M 62-81    
82 227 Emilio Blanco Diez M 62-81    
83 120 J.Mª Casas Bac M 62-81    
84 221 Francesc Pujol   M 62-81    
85 165 Francisco Roldan Moya M 52-61 0:59:22  
86 210 Tomás Garcia Jimenez M 62-81 0:59:39  
87 145 Jordi Bach   M 62-81 0:59:40  
88 126 Custodio Barea   M 62-81 1:00:42  
89 201 Ricard Verlle Inastas M 42-51 1:00:43  
90 57 David Cano Martinez M 82-87 1:01:12  
91 149 Marc Sabata Castella M 62-81 1:01:33  
92 155 Mª Jesus Aparicio Meson F 52-61 1:01:47  
93 163 Josep Travesset   M 52-61    
94 41 Josep Agudo        
95 115 Oscar Tena Olle M 62-81    
96 147 Anna Sanchez Tort F 62-81 1:04:49  
97 202 Teresa Florença   F 42-51 1:04:50  
98 148 Antonia Viñas   F 62-81 1:05:35  
99 161 Joan Haldon Lorman M 52-61    
100 225 Antonio Perez De la Vega M 52-61    
101 108 Jose Miguel De Pablo Breian M 62-81    
102 206 Salvador Lopez Repiso M 42-51   C.Foment Martinenc
103 157 Jacinta Lizarte Yeste F 52-61 1:15:39  
104 203 Robert Huerta Esacmilla M 42-51    
105 169 Rosa Mª Ortin   F 52-61    
  53 Isaac Andrea Garcia M 82-87 Desq.  
  55 Pablo Laprea Barroso M 82-87 Desq.  
  104 Francisco Mendez Serrano M 62-81 Desq.  
  162 Lourdes Gurrera Alom F 52-61 Desq.  
  216 Xavier Llobet Sallent M 62-81 Desq.  

A un quart i mig de 10 del matí es va donar la sortida a l’onzena pedalada mtb d’Artés. Un total de 150 participants van recórrer els 23 i 33 km marcats per aquesta edició. El recorregut  sortia  pel carrer Raval en direcció al camí de la Vall, la Ponsa , el Mas, camí de les planes, Riusec i Casanova. Al costat del pont de l’eix es trobava l’esmorzar; l’entrepà de butifarra com és habitual. Després es dirigien cap a Horta i encaraven la pujada uns cap a Fussimanya i els altres cap a Guardiola-Sant Martí per retrobar-se sota Fussimanya amb el recorregut curt,tornar a travessar l’eix i pujar la Serreta abans d’arribar a Artés. El temps no va acompanyar del tot ,doncs la boira va ser present durant tot el matí sense deixar apreciar el paisatge més enllà  d’un centenar de metres.

 

Podeu veure les fotos a : https://www.flickr.com/photos/amicsdelacursa/sets/72157631714819360/

Teniu el track   aqui

 

 

Pedalada 2001 (23) Pedalada 2001 (13)

CLASSIFICACIÓ GENERAL MILLA URBANA 2001

Dorsal Nom Cognom Temps Categor. Club
17 Carlos Calditos 0:05:58 M87-88
12 Esteba Ferrer 0:06:02 M89-90 C.N.Banyoles
10 Esther Gernero 0:06:04 F89-90 C.N.Banyoles
9 Sandra Arbat 0:06:30 F91-92 C.N.Banyoles
20 Mireia Campoy 0:06:32 F91-92
25 Aleix Torres 0:06:32 M89-90 Artés
13 Joel Alhama 0:06:41 M87-88 Artés
14 Angel Juares 0:06:41 M91-92 C.E.Montornes
22 Hector Raval 0:06:43 M91-92
29 Sergi Codina 0:06:48 M87-88
8 Sergi Serra 0:06:57 M87-88 Artés
16 Mª Mar Juares 0:07:18 F93 C.E.Montornes
1 Olaf Ruiz 0:07:19 M91-92 Artés
4 Eloi Rihuete 0:07:26 M87-88
19 Norbert Roqueta 0:07:26 M91-92
2 Iessica Haldon 0:07:29 F91-92 C.A.Manresa
24 Guillem Soldevila 0:07:39 M89-90
31 Maribel Diaz 0:07:44 F87-88
5 Arnau Mensa 0:07:52 M93 C.A.Igualada
21 Gerard Torres 0:08:17 M93 Artés
34 Cristina Cejudo 0:08:30 F87-88
33 Veronica Cejudo 0:09:00 F87-88
6 Guillem Mensa 0:09:56 M93
3 Cristian Rihuete 0:10:18 M91-92
29 Laura Monton 0:11:40 F93
26 Albert Monton 0:11:42 M91-92

1

CLASSIFICACIÓ CATEGORIES MILLA URBANA 2001

Dorsal Nom Cognom Temps Categor. Club
31 Maribel Diaz 0:07:44 F87-88
34 Cristina Cejudo 0:08:30 F87-88
33 Veronica Cejudo 0:09:00 F87-88
10 Esther Gernero 0:06:04 F89-90 C.N.Banyoles
9 Sandra Arbat 0:06:30 F91-92 C.N.Banyoles
20 Mireia Campoy 0:06:32 F91-92
2 Iessica Haldon 0:07:29 F91-92 C.A.Manresa
16 Mª Mar Juares 0:07:18 F93 C.E.Montornes
29 Laura Monton 0:11:40 F93
17 Carlos Calditos 0:05:58 M87-88
13 Joel Alhama 0:06:41 M87-88 Artés
29 Sergi Codina 0:06:48 M87-88
8 Sergi Serra 0:06:57 M87-88 Artés
4 Eloi Rihuete 0:07:26 M87-88
12 Esteba Ferrer 0:06:02 M89-90 C.N.Banyoles
25 Aleix Torres 0:06:32 M89-90 Artés
24 Guillem Soldevila 0:07:39 M89-90
14 Angel Juares 0:06:41 M91-92 C.E.Montornes
22 Hector Raval 0:06:43 M91-92
1 Olaf Ruiz 0:07:19 M91-92 Artés
19 Norbert Roqueta 0:07:26 M91-92
3 Cristian Rihuete 0:10:18 M91-92
26 Albert Monton 0:11:42 M91-92
5 Arnau Mensa 0:07:52 M93 C.A.Igualada
21 Gerard Torres 0:08:17 M93 Artés
6 Guillem Mensa 0:09:56 M93

CLASSIFICACIÓ GENERAL CROS 2001

Dorsal Nom Cognom Temps Categoria Club
1 220 Guillem Vilalta 0:44:41 M61-80 D.C.F.C.
2 251 Emili Jaen 0:44:48 M61-80 C.D.T.Moia
3 222 Ignasi Vilajosana 0:46:20 M81-86
4 224 Joan Mas 0:47:46 M41-50
5 221 Amadeu Puig 0:47:49 M41-50 Navarcles
6 240 Andres Villar 0:48:13 M61-80
7 234 David Roma 0:48:19 M61-80 Vic
8 241 Manuel Moyano 0:48:37 M51-60 Artés
9 235 Jordi Pradell 0:49:53 M61-80 St Joan
10 212 Antoni Ruiz 0:50:00 M51-60 Manresa
11 225 Abel Tarres 0:50:27 M61-80 Avia
12 247 Manuel Rodriguez 0:53:06 M61-80 Artés
13 248 Fco Javier Santos 0:53:07 M61-80 Artés
14 242 Cristian Moyano 0:53:21 M81-86 Artés
15 217 Carme Creus 0:53:24 F81-86 Artés
16 243 Teresa Forn 0:53:24 F51-60 Manresa
17 232 Joan Simon 0:53:25 M51-60 P.B.Santpedor
18 216 Juan Jesus Rodriguez 0:53:26 M81-86 Artés
19 246 Jordi Vila 0:53:27 M61-80 Ametlla Merola
20 208 Jonathan Pastor 0:54:13 M81-86 Igualada
21 249 Albert Pairó 0:54:25 M61-80 Artés
22 228 Ramon Noguera 0:54:53 M51-60 Prats Lluçanes
23 230 Jose Cejudo 0:55:34 M51-60
24 237 Josep Robles 0:55:35 M51-60
25 223 Diego Pulido 1:00:58 M51-60 Navarcles
26 218 Antoni Guerrero 1:01:00 M51-60
27 239 Sandra Pla 1:01:06 F61-80 Manresa
28 236 Ricard Verlla 1:01:31 M41-50
29 245 Manel Samá 1:01:35 M61-80 Artés
30 219 Lourdes Gurrera 1:01:58 F51-60
31 238 Angela Lopez 1:02:13 F51-60
32 227 Jose Manuel Fernandez 1:02:53 M51-60 Navas
33 215 Joan Angus 1:03:23 M61-80
34 201 Teresa Florensa 1:04:26 F41-50 Manresa
35 231 Marco A. Romero 1:05:41 M81-86 Artés
36 230 Pau Gonzalez 1:06:05 M81-86 Artés
37 226 Mª Jesus Aparicio 1:08:16 F51-60 Navas
38 229 Alfons Ballus 1:11:56 M61-80 Gironella
39 252 Gregori Bernardo 1:11:56 M61-80 Berga
40 206 Mª Rosa Gavilan 1:12:05 F61-80 Igualada
41 203 Ana Mª Gavilan 1:12:12 F51-60 Igualada
42 214 Miguel Majada 1:15:25 M41-50
43 213 Josep Ametlla 1:17:36 M51-60 Barcelona
44 209 Jose Miguel De Pablo 1:19:38 M61-80 Igualada
45 202 Jacinta Lizarte 1:19:56 F51-60 Igualada
46 210 Joan Haldon 1:19:56 M51-60 Manresa
47 233 Rosa Mª Ortiz F51-60 P.B.Santpedor
48 284 Josep Torner M61-80 Berga

CLASSIFICACIÓ CATEGORIES CROS 2001

Dorsal Nom Cognom Temps Categoria Club
201 Teresa Florensa 1:04:26 F41-50 Manresa
243 Teresa Forn 0:53:24 F51-60 Manresa
219 Lourdes Gurrera 1:01:58 F51-60
238 Angela Lopez 1:02:13 F51-60
226 Mª Jesus Aparicio 1:08:16 F51-60 Navas
203 Ana Mª Gavilan 1:12:12 F51-60 Igualada
202 Jacinta Lizarte 1:19:56 F51-60 Igualada
233 Rosa Mª Ortiz F51-60 P.B.Santpedor
239 Sandra Pla 1:01:06 F61-80 Manresa
206 Mª Rosa Gavilan 1:12:05 F61-80 Igualada
217 Carme Creus 0:53:24 F81-86 Artés
224 Joan Mas 0:47:46 M41-50
221 Amadeu Puig 0:47:49 M41-50 Navarcles
236 Ricard Verlla 1:01:31 M41-50
214 Miguel Majada 1:15:25 M41-50
241 Manuel Moyano 0:48:37 M51-60 Artés
212 Antoni Ruiz 0:50:00 M51-60 Manresa
232 Joan Simon 0:53:25 M51-60 P.B.Santpedor
228 Ramon Noguera 0:54:53 M51-60 Prats Lluçanes
230 Jose Cejudo 0:55:34 M51-60
237 Josep Robles 0:55:35 M51-60
223 Diego Pulido 1:00:58 M51-60 Navarcles
218 Antoni Guerrero 1:01:00 M51-60
227 Jose Manuel Fernandez 1:02:53 M51-60 Navas
213 Josep Ametlla 1:17:36 M51-60 Barcelona
210 Joan Haldon 1:19:56 M51-60 Manresa
220 Guillem Vilalta 0:44:41 M61-80 D.C.F.C.
251 Emili Jaen 0:44:48 M61-80 C.D.T.Moia
240 Andres Villar 0:48:13 M61-80
234 David Roma 0:48:19 M61-80 Vic
235 Jordi Pradell 0:49:53 M61-80 St Joan
225 Abel Tarres 0:50:27 M61-80 Avia
247 Manuel Rodriguez 0:53:06 M61-80 Artés
248 Fco Javier Santos 0:53:07 M61-80 Artés
246 Jordi Vila 0:53:27 M61-80 Ametlla Merola
249 Albert Pairó 0:54:25 M61-80 Artés
245 Manel Samá 1:01:35 M61-80 Artés
215 Joan Angus 1:03:23 M61-80
229 Alfons Ballus 1:11:56 M61-80 Gironella
252 Gregori Bernardo 1:11:56 M61-80 Berga
209 Jose Miguel De Pablo 1:19:38 M61-80 Igualada
284 Josep Torner M61-80 Berga
222 Ignasi Vilajosana 0:46:20 M81-86
242 Cristian Moyano 0:53:21 M81-86 Artés
216 Juan Jesus Rodriguez 0:53:26 M81-86 Artés
208 Jonathan Pastor 0:54:13 M81-86 Igualada
231 Marco A. Romero 1:05:41 M81-86 Artés
230 Pau Gonzalez 1:06:05 M81-86 Artés