A un quart i mig de 10 del matí es va donar la sortida a l’onzena pedalada mtb d’Artés. Un total de 150 participants van recórrer els 23 i 33 km marcats per aquesta edició. El recorregut  sortia  pel carrer Raval en direcció al camí de la Vall, la Ponsa , el Mas, camí de les planes, Riusec i Casanova. Al costat del pont de l’eix es trobava l’esmorzar; l’entrepà de butifarra com és habitual. Després es dirigien cap a Horta i encaraven la pujada uns cap a Fussimanya i els altres cap a Guardiola-Sant Martí per retrobar-se sota Fussimanya amb el recorregut curt,tornar a travessar l’eix i pujar la Serreta abans d’arribar a Artés. El temps no va acompanyar del tot ,doncs la boira va ser present durant tot el matí sense deixar apreciar el paisatge més enllà  d’un centenar de metres.

 

Podeu veure les fotos a : https://www.flickr.com/photos/amicsdelacursa/sets/72157631714819360/

Teniu el track   aqui

 

 

Pedalada 2001 (23) Pedalada 2001 (13)

CLASSIFICACIÓ GENERAL MILLA URBANA 2001

Dorsal Nom Cognom Temps Categor. Club
17 Carlos Calditos 0:05:58 M87-88
12 Esteba Ferrer 0:06:02 M89-90 C.N.Banyoles
10 Esther Gernero 0:06:04 F89-90 C.N.Banyoles
9 Sandra Arbat 0:06:30 F91-92 C.N.Banyoles
20 Mireia Campoy 0:06:32 F91-92
25 Aleix Torres 0:06:32 M89-90 Artés
13 Joel Alhama 0:06:41 M87-88 Artés
14 Angel Juares 0:06:41 M91-92 C.E.Montornes
22 Hector Raval 0:06:43 M91-92
29 Sergi Codina 0:06:48 M87-88
8 Sergi Serra 0:06:57 M87-88 Artés
16 Mª Mar Juares 0:07:18 F93 C.E.Montornes
1 Olaf Ruiz 0:07:19 M91-92 Artés
4 Eloi Rihuete 0:07:26 M87-88
19 Norbert Roqueta 0:07:26 M91-92
2 Iessica Haldon 0:07:29 F91-92 C.A.Manresa
24 Guillem Soldevila 0:07:39 M89-90
31 Maribel Diaz 0:07:44 F87-88
5 Arnau Mensa 0:07:52 M93 C.A.Igualada
21 Gerard Torres 0:08:17 M93 Artés
34 Cristina Cejudo 0:08:30 F87-88
33 Veronica Cejudo 0:09:00 F87-88
6 Guillem Mensa 0:09:56 M93
3 Cristian Rihuete 0:10:18 M91-92
29 Laura Monton 0:11:40 F93
26 Albert Monton 0:11:42 M91-92

1

CLASSIFICACIÓ CATEGORIES MILLA URBANA 2001

Dorsal Nom Cognom Temps Categor. Club
31 Maribel Diaz 0:07:44 F87-88
34 Cristina Cejudo 0:08:30 F87-88
33 Veronica Cejudo 0:09:00 F87-88
10 Esther Gernero 0:06:04 F89-90 C.N.Banyoles
9 Sandra Arbat 0:06:30 F91-92 C.N.Banyoles
20 Mireia Campoy 0:06:32 F91-92
2 Iessica Haldon 0:07:29 F91-92 C.A.Manresa
16 Mª Mar Juares 0:07:18 F93 C.E.Montornes
29 Laura Monton 0:11:40 F93
17 Carlos Calditos 0:05:58 M87-88
13 Joel Alhama 0:06:41 M87-88 Artés
29 Sergi Codina 0:06:48 M87-88
8 Sergi Serra 0:06:57 M87-88 Artés
4 Eloi Rihuete 0:07:26 M87-88
12 Esteba Ferrer 0:06:02 M89-90 C.N.Banyoles
25 Aleix Torres 0:06:32 M89-90 Artés
24 Guillem Soldevila 0:07:39 M89-90
14 Angel Juares 0:06:41 M91-92 C.E.Montornes
22 Hector Raval 0:06:43 M91-92
1 Olaf Ruiz 0:07:19 M91-92 Artés
19 Norbert Roqueta 0:07:26 M91-92
3 Cristian Rihuete 0:10:18 M91-92
26 Albert Monton 0:11:42 M91-92
5 Arnau Mensa 0:07:52 M93 C.A.Igualada
21 Gerard Torres 0:08:17 M93 Artés
6 Guillem Mensa 0:09:56 M93

CLASSIFICACIÓ GENERAL CROS 2001

Dorsal Nom Cognom Temps Categoria Club
1 220 Guillem Vilalta 0:44:41 M61-80 D.C.F.C.
2 251 Emili Jaen 0:44:48 M61-80 C.D.T.Moia
3 222 Ignasi Vilajosana 0:46:20 M81-86
4 224 Joan Mas 0:47:46 M41-50
5 221 Amadeu Puig 0:47:49 M41-50 Navarcles
6 240 Andres Villar 0:48:13 M61-80
7 234 David Roma 0:48:19 M61-80 Vic
8 241 Manuel Moyano 0:48:37 M51-60 Artés
9 235 Jordi Pradell 0:49:53 M61-80 St Joan
10 212 Antoni Ruiz 0:50:00 M51-60 Manresa
11 225 Abel Tarres 0:50:27 M61-80 Avia
12 247 Manuel Rodriguez 0:53:06 M61-80 Artés
13 248 Fco Javier Santos 0:53:07 M61-80 Artés
14 242 Cristian Moyano 0:53:21 M81-86 Artés
15 217 Carme Creus 0:53:24 F81-86 Artés
16 243 Teresa Forn 0:53:24 F51-60 Manresa
17 232 Joan Simon 0:53:25 M51-60 P.B.Santpedor
18 216 Juan Jesus Rodriguez 0:53:26 M81-86 Artés
19 246 Jordi Vila 0:53:27 M61-80 Ametlla Merola
20 208 Jonathan Pastor 0:54:13 M81-86 Igualada
21 249 Albert Pairó 0:54:25 M61-80 Artés
22 228 Ramon Noguera 0:54:53 M51-60 Prats Lluçanes
23 230 Jose Cejudo 0:55:34 M51-60
24 237 Josep Robles 0:55:35 M51-60
25 223 Diego Pulido 1:00:58 M51-60 Navarcles
26 218 Antoni Guerrero 1:01:00 M51-60
27 239 Sandra Pla 1:01:06 F61-80 Manresa
28 236 Ricard Verlla 1:01:31 M41-50
29 245 Manel Samá 1:01:35 M61-80 Artés
30 219 Lourdes Gurrera 1:01:58 F51-60
31 238 Angela Lopez 1:02:13 F51-60
32 227 Jose Manuel Fernandez 1:02:53 M51-60 Navas
33 215 Joan Angus 1:03:23 M61-80
34 201 Teresa Florensa 1:04:26 F41-50 Manresa
35 231 Marco A. Romero 1:05:41 M81-86 Artés
36 230 Pau Gonzalez 1:06:05 M81-86 Artés
37 226 Mª Jesus Aparicio 1:08:16 F51-60 Navas
38 229 Alfons Ballus 1:11:56 M61-80 Gironella
39 252 Gregori Bernardo 1:11:56 M61-80 Berga
40 206 Mª Rosa Gavilan 1:12:05 F61-80 Igualada
41 203 Ana Mª Gavilan 1:12:12 F51-60 Igualada
42 214 Miguel Majada 1:15:25 M41-50
43 213 Josep Ametlla 1:17:36 M51-60 Barcelona
44 209 Jose Miguel De Pablo 1:19:38 M61-80 Igualada
45 202 Jacinta Lizarte 1:19:56 F51-60 Igualada
46 210 Joan Haldon 1:19:56 M51-60 Manresa
47 233 Rosa Mª Ortiz F51-60 P.B.Santpedor
48 284 Josep Torner M61-80 Berga

CLASSIFICACIÓ CATEGORIES CROS 2001

Dorsal Nom Cognom Temps Categoria Club
201 Teresa Florensa 1:04:26 F41-50 Manresa
243 Teresa Forn 0:53:24 F51-60 Manresa
219 Lourdes Gurrera 1:01:58 F51-60
238 Angela Lopez 1:02:13 F51-60
226 Mª Jesus Aparicio 1:08:16 F51-60 Navas
203 Ana Mª Gavilan 1:12:12 F51-60 Igualada
202 Jacinta Lizarte 1:19:56 F51-60 Igualada
233 Rosa Mª Ortiz F51-60 P.B.Santpedor
239 Sandra Pla 1:01:06 F61-80 Manresa
206 Mª Rosa Gavilan 1:12:05 F61-80 Igualada
217 Carme Creus 0:53:24 F81-86 Artés
224 Joan Mas 0:47:46 M41-50
221 Amadeu Puig 0:47:49 M41-50 Navarcles
236 Ricard Verlla 1:01:31 M41-50
214 Miguel Majada 1:15:25 M41-50
241 Manuel Moyano 0:48:37 M51-60 Artés
212 Antoni Ruiz 0:50:00 M51-60 Manresa
232 Joan Simon 0:53:25 M51-60 P.B.Santpedor
228 Ramon Noguera 0:54:53 M51-60 Prats Lluçanes
230 Jose Cejudo 0:55:34 M51-60
237 Josep Robles 0:55:35 M51-60
223 Diego Pulido 1:00:58 M51-60 Navarcles
218 Antoni Guerrero 1:01:00 M51-60
227 Jose Manuel Fernandez 1:02:53 M51-60 Navas
213 Josep Ametlla 1:17:36 M51-60 Barcelona
210 Joan Haldon 1:19:56 M51-60 Manresa
220 Guillem Vilalta 0:44:41 M61-80 D.C.F.C.
251 Emili Jaen 0:44:48 M61-80 C.D.T.Moia
240 Andres Villar 0:48:13 M61-80
234 David Roma 0:48:19 M61-80 Vic
235 Jordi Pradell 0:49:53 M61-80 St Joan
225 Abel Tarres 0:50:27 M61-80 Avia
247 Manuel Rodriguez 0:53:06 M61-80 Artés
248 Fco Javier Santos 0:53:07 M61-80 Artés
246 Jordi Vila 0:53:27 M61-80 Ametlla Merola
249 Albert Pairó 0:54:25 M61-80 Artés
245 Manel Samá 1:01:35 M61-80 Artés
215 Joan Angus 1:03:23 M61-80
229 Alfons Ballus 1:11:56 M61-80 Gironella
252 Gregori Bernardo 1:11:56 M61-80 Berga
209 Jose Miguel De Pablo 1:19:38 M61-80 Igualada
284 Josep Torner M61-80 Berga
222 Ignasi Vilajosana 0:46:20 M81-86
242 Cristian Moyano 0:53:21 M81-86 Artés
216 Juan Jesus Rodriguez 0:53:26 M81-86 Artés
208 Jonathan Pastor 0:54:13 M81-86 Igualada
231 Marco A. Romero 1:05:41 M81-86 Artés
230 Pau Gonzalez 1:06:05 M81-86 Artés